Co se skleníkem v zimě?

Co se skleníkem v zimě?

Kategorie: ZAHRADA

O skleník je potřeba se postarat i v zimně. Jak připravíme se skleník pro jarní výsev? Je potřeba zalívat nebo přihnojovat?

Obrázek skleníkV příznivém roce prodloužíme vegetační dobu květin a sklizeň zeleniny až do listopadu. Ale co potom v zimně? Ve skleníku úspěšně přezimuje kadeřavá petržel a některé odrůdy salátu. Zeminu ve skleníku nevyměňujeme každoročně, ale cca jednou za 2 až 3 roky. 

 

 Především skleník zbavíme, pokud tam zůstaly, zbytků rostlin. Půdu především  zryjeme, aby se prokypřila a umoObrázek skleník 2žnila promrznutí a zničení případných škůdců.  Při hlubokém rytí odstraníme veškeré posklizňové zbytky, zaryjeme proleželý hnůj nebo kompost. Půdu zalejeme a popřípadě i přihnojíme. Můžeme ji i vyvápnit a tím zároveň i vydesinfikovat.

 

V průběhu zimy smeteme sněhovou nadílku ze střešních skel a vpravíme občas sníh do skleníku, při oblevách nám sníh poslouží jako zálivka. Jako alternativa ke klasickým skleníkům na trhu existují i levné skleníky z polykarbonátu, které mají také své výhody.

 

Takto upravený skleník nás jistě zase v dalším roce potěší svojí úrodou.

 

 

 


Štítky



facebook  Doporuč přátelům



bydleti.cz


Životní styl