Vřesy, vřesovce a vřesoviště....- II. návrh osazovacího plánu
Kategorie:
ZAHRADAVřesoviště je ozdobou zahrady po celý rok. Ale na podzim, kdy se barví listy stromů a většina květin a dřevin na naší zahradě už nám nemá co nabídnout, nabývá vřesoviště na své výjimečnosti. Při tvorbě vřesoviště je nejlepší se nechat inspirovat volnou přírodou.
Takto upravená část zahrady se bude dobře vyjímat jak v malých zahrádkách tak i ve velkých zahradách přirozeného charakteru. Vřesoviště ovšem vyžaduje zvláštní umístění. Je to místo s jemnými barevnými tóny, omšelými kameny, travinami, pařízky. Vřesoviště je nelépe umístit do slunné místo v zahradě.
Návrh osazovacího plánu vřesoviště
Dnes přinášíme pro vaši inspiraci jako příklad návrh osazovacího plánu vřesoviště. Pozadí tvoří skupina keřových jeřábů, rakytníků a dřišťálů. Vřesovištěm je vedena šlapáková cesta.
Hlavní plošnou náplň tvoří různé odrůdy vřesovců (Erica carnea) a vřesů (Calluna vulgaris). K doplnění je zde použito některých druhů plazivek (Dianthus deltoides, Cytisus decumbens, Filipendula hexapetala) a travin (Avena, Festuca).
Funkci soliter zde zastávají tři sloupovité jalovce, čilimník (Cytisus praecox), skalník (Cotoneaster praecox) a skupina divizen (Verbascum olympicum).
Popis návrhu:
1 vřes - Calluna vulgarfs
2 rakytník - Hippophae rhamnofdes
3 dřištál - Berberis thunbergii
4 divizna -Verbascum olympicum
5 vřesovec - Erica carnea
6 Avena sempervfrens
7 jeřáb - Sorbus aucuparia
8 Antennaria dfoica
9 jalovec - Juniperus communfs ,Hibernica'
10 Filipendula hexaptala
11 čilimník - Cytisus decumbens
12 hvozdík - Dianthus deltoides
13 skalník - Cotoneaster praecox
14 čilimník - Cytisus praecox
Š- šlapák
Související články:
Vřesy, vřesovce, vřesoviště I.
Doporuč přátelům