Sádrokarton kvalitně
Kategorie:
STAVBAMontáž sádrokartonu nemusí být až tak jednoduchá práce, jak se nám snaží jeho prodejci vsugerovat. Podlahový otopný systém svépomocí není problém. Ale sádrokarton?
Na obrázku vidíte detail obezdívky pozednice. To hlavní, co v žádné příručce nenajdete, jsou 3 prvky. Kovové profily musí být perfektně rovné. Vše musí být geometricky přesné. Nepřesné přechody lze „zamaskovat“ rádiusem – obloučkem.
I lidé, kteří si svůj dům stavili téměř celý sami, sádrokarton nechali odborníkům. Je to geometrie, říkají odborníci. Musí to hrát. Ve Zlíně, v budově 21 ( zlínský mrakodrap) dva zedníci, aby byli v zimě vytíženi, udělali dvě patra ze sádrokartonu. Na jaře se to pak muselo rozebrat a předělat. Navíc sádrokarton pro tuto budovu není vhodný. Již Baťa věděl, že se 21. budova se hýbe.
Záleží, jak je střecha ( půdní prostor ) složitý. Pokud máte jednoduchou sedlovou střechu, nemusí být sádrokarton složitý. Pokud je dům typu L, navíc má střešní okna a půdní vikýře, může být sádrokarton složitý. Stává se, že sádrokarton svépomocí i 3 x předěláváte. Levné je pak vlastně drahé.
Folie
Dnes se začínají používat odrazové hliníkové folie bublinkové. Mají 3 funkce : reflexní, parotěsné a tepelné. Nahrazují 5 – 7 cm „skelné vaty“. Šetří práci a prostor v půdní vestavbě. Dávají se hned pod krovy. Tím pádem se velmi snadno pak instaluje elektřina, bez porušení parotěsné folie.
Autor: Ing. Sýkora Pavel
Zdroj: www.kodek.cz
Doporuč přátelům
K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.